Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Maluchy zjadą do Katowic z okazji rocznicy

Autor: w dniu 2023-07-20

Obok tych samochodów nie da się przejść obojętnie. Obecnie stanowią ewenement na polskich drogach, ale ich miłośników nie brakuje. Spotkają się w ten weekend w Katowicach.

Tyski Ruch Klasyków i Galeria Libero zapraszają miłośników Fiatów 126P, choć nie tylko, na zlot "126P.ROCENT Stylu w Libero", który organizowany jest z okazji 50-lecia produkcji Fiata 126p. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę.

Maluchy pojawią się na zlocie w Katowicach

Zlot rozpocznie się o godzinie 13 na górnym parkingu Libero. Będzie okazją do tego, by pasjonaci i miłośnicy klasyków mogli świętować niezwykłą historię i styl malucha, który przyciąga wzrok obserwatorów już od 50 lat!
50 lat – tyle minęło od momentu, kiedy pierwszy maluch zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki w Bielsku-Białej. Obok takiego wydarzenia nie sposób przejść obojętnie. Tyski Ruch Klasyków i Libero Katowice chcą wspólnie uczcić to wydarzenie. Z tej okazji organizuje zlot maluchów, w którym może wziąć udział każdy chętny.

Fot. Dawid Orkisz

Zabawa na świeżym powietrzu

Uczta dla fanów motoryzacji to jedno, ale nie zabraknie też innych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowana zostanie specjalna strefa zabaw, w której pod okiem profesjonalnych animatorów każde dziecko będzie mogło stworzyć i dowolnie ozdobić swojego wyjątkowego maluszka. Najładniejsze prace zostaną nagrodzone, ale to nie wszystko. Dodatkowo chętni będą mogli odwiedzić Plac do Radości przed Libero – trampoliny, dmuchany zamek czy samochodziki. Dla pozostałych uczestników zaplanowano konkurs wiedzy o Fiacie 126p, w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę na temat historii, technologii i ciekawostek związanych z tym kultowym modelem. Nagrodą dla zwycięzcy będzie półgodzinna przejażdżka maluchem po okolicy. Nie zabraknie także wyborów ekstra modeli klasyków zlotu. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać różne wersje i modyfikacje maluchów, poznać innych miłośników i podzielić się z nimi swoją pasją i radością związaną z motoryzacją.

– W Libero zawsze staramy się tworzyć wyjątkowe i niezapomniane doświadczenia dla naszych klientów. Zlot "126P.ROCENT Stylu w Libero" z okazji 50-lecia produkcji Fiata 126p to wydarzenie, które pozwoli nam uczcić ten kultowy samochód i połączyć pasjonatów maluchów z całej okolicy. Będzie to także okazja do podzielenia się pasją, wspólnego świętowania i odkrywania niesamowitych historii związanych z tym kultowym samochodem – mówi Aleksander Poltier, Senior Marketing Manager Libero Katowice.

Oprócz maluchów będzie można podziwiać również inne klasyki oraz specjalne "perełki" modelu 126p, które pojawią się we wnętrzu galerii Libero. Podczas zlotu kursował będzie także specjalny maluch, który wszystkich chętnych zabierze w niezapomnianą podróż w czasie po okolicy.

Tyscy miłośnicy klasyki zapraszają

Zlot "126P.ROCENT Stylu w Libero" organizowany jest we współpracy z grupą "maniaków" motoryzacyjnych zrzeszających wszystkich miłośników klasycznych pojazdów – z Tyskim Ruchem Klasyków. Dla nich nie ma znaczenia, co zabytkowego posiadasz – rower, motorynkę czy grzmiącego amerykańskiego krążownika, bo podczas różnego rodzaju wydarzeń, takich jak te w Libero, każdy jest mile widziany.

– Jesteśmy przekonani, że zlot "126P.ROCENT Stylu w Libero" będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich, nie tylko miłośników kultowego malucha. Cieszymy się, że nasze stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów klasycznych samochodów będzie miało możliwość dzielenia się swoją pasją z innymi uczestnikami tego wydarzenia, a także zaprezentowania naszych unikatowych klasyków, które są nie tylko częścią historii motoryzacji, ale także symbolem pasji i oddania naszych członków – tłumaczy Mariusz Skwarzec, Prezes Stowarzyszenia Tyski Ruch Klasyków.