Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zdradził go styl jazdy. 56-latek zatrzymany w Tarnowskich Górach

Autor: w dniu 2023-07-20

Ten mężczyzna w ogóle nie powinien prowadzić jakiegokolwiek pojazdu, ale zrobił to. Styl jazdy zdradzał, że nie jest trzeźwy. Te przypuszczenia potwierdzili policjanci. 

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji tarnogórskiej komendy zatrzymali do kontroli rowerzystę, który w ogóle nie powinien wsiadać na swój jednoślad. Badanie alkomatem potwierdziło, że w jego organizmie krąży alkohol.

Zdradził go styl jazdy. Został zatrzymany

Do sytuacji doszło w środę przed godziną 11.00 na ulicy Pułaskiego w Tarnowskich Górach. Uwagę policjantów w trakcie patrolu przykuł uwagę rowerzysta, który w nienaturalny sposób prowadził swój jednoślad. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Wszystko potwierdziło się na komendzie, gdy w ruch poszedł alkomat, który wskazał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie 49-letniego tarnogórzanina, który został ukarany wysokim mandatem karnym.

"Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest surowo karana. Nie ma taryfy ulgowej dla osób, które mimo spożytego alkoholu, decydują się na tak nieodpowiedzialne zachowanie. Prowadząc jakikolwiek pojazd pod wpływem alkoholu, stwarzamy ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu. Takie zachowania na drodze mogą prowadzić do powstania przykrych w skutkach zdarzeń drogowych. Wyjeżdżając na drogi, pamiętajmy, że od nas samych zależy, czy będzie bezpiecznie. Dlatego apelujemy do kierowców – piłeś? Nie jedź! – podkreśla sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji

Fot. KPP Tarnowskie Góry