Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Marcin Banot zdobył wieżowiec w Paryżu. Chce pomóc [WIDEO]

Autor: w dniu 2023-07-24

Marcin Banot słynie ze wspinaczki na najwyższe budynki świata. Jego ostatnim wyczynem było zdobycie wieży Montparnasse w Paryżu. Nagranie dokumentujące to wydarzenie zapiera dech. Akcja ma swój dalszy bieg o charakterze charytatywnym.

Ma on na swoim koncie naprawdę okazałe obiekty, a 30 czerwca po raz drugi zaliczył wieżę Montparnasse w Paryżu. Budynek mierzy 210 metrów wysokości. Trasa została pokonana bez zabezpieczeń. Nie było to premierowe wejście. Po raz pierwszy wspiął się we wrześniu 2020 roku. Rok później zdobył wieżę Eiffla. Banot urodził się 1988 roku w Świętochłowicach. "Człowiek pająk" rozpoczął nagrywanie wideobloga BNT w listopadzie 2016 roku. Jego umiejętności można było podziwiać również w programie telewizyjnym "Ninja Warrior Polska".

Dostępne jest nagranie ze wspinaczki:

Banot wspiera akcję charytatywną dla Michała Skowronka

Marcin Banot na Facebooku wystawił do licytacji koszulki, w której wspiął się na Montparnasse w Paryżu. Cała suma ze sprzedaży zarówno dwóch t-shirtów, jak i butów wspinaczkowych zostanie przekazana na zbiórkę pieniędzy dla Michała Skowronka – 16-latka, który pod koniec maja spadł ze ścianki wspinaczkowej i złamał kręgosłup. Michał w 2021 roku zaczął uczęszczać do klasy przygotowania wojskowego. Pomimo tego, że urodził się z obniżonym napięciem mięśniowym oraz koślawością stóp i kolan, dzięki swojej determinacji, osiągnął wysoką sprawność i jego marzenia o zostaniu żołnierzem powoli zaczęły się spełniać. Kolejnym etapem miała być nauka w Wojskowej Akademii Technicznej, ale wypadek pokrzyżował jego plany.

W jeden dzień od rozpoczęcia licytacji kwota wzrosła od ceny wywoławczej 100 zł do 2500 zł. Akcja cały czas trwa i Marcin Banot ma nadzieję uzbierać jak najwyższą kwotę, więc zachęcamy do udziału w niej.

Zdjęcie wyróżniające: screen kanał Youtube BNT

Oprac. Jacek Szlęk, Jakub Krzysiak