Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rekordowa „Barbie”. Produkcja odniosła finansowy sukces

Autor: w dniu 2023-07-24

Twórcy filmu "Barbie" mają powody do zadowolenia. Ich praca została doceniona przez miłośników kina, którzy dali temu wyraz, wykupując rekordowe ilości biletów. 

Film wyreżyserowany przez Gretę Gerwig poznali już widzowie w różnych częściach świata, w tym w Polsce, USA czy Kanadzie. Tylko w ostatnich dwóch krajach zarobił 155 milionów dolarów, będą wyświetlanym w 4200 lokalizacjach.

"Barbie" z sukcesem po weekendzie

Film poznano dotąd w różnych zakątkach świata, w tym w Polsce. Na premierze w warszawskim Kinogramie byli obecni m.in. Joanna Opozda czy Klaudia Halejcio czy Piotr Stramowski.

Tymczasem magazyn "Variety" podkreślił, że w pierwszy weekend od premiery film o Barbie zarobił już 155 milionów dolarów. Pobił w ten sposób rekord, który należał dotąd do produkcji pod tytułem "Captain Marvel" w reżyserii Anny Boden, który zarobił w 2019 roku 153 miliony dolarów.  Innym rekordzistą jest, budzący niemniejsze emocje niż "Barbie", "Oppenheimer" – również przekroczył oczekiwania komentatorów. W premierowy weekend zarobił 80,5 miliona dolarów. Zobaczyli go widzowie w 3600 lokalizacjach na mapie USA i Kanady.

Tagi