Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Marek Papszun żegna się z Rakowem Częstochowa

Autor: w dniu 2023-04-19

Właściciel Rakowa Częstochowa poinformował dziś o godzinie 11.00, że trener Marek Papszun żegna się z klubem po siedmiu latach współpracy. Dla środowiska piłkarskiego ta wiadomość jest niemałym zaskoczeniem.

Informacja dotycząca trenera Marka Papuszuna zszokowała kibiców piłkarskich w Polsce. Trener Rakowa Częstochowa, który za chwilę może zdobyć z tym zespołem historyczne mistrzostwo Polski, żegna się po sezonie z klubem spod Jasnej Góry. Te sensacyjne informacje przekazał dzisiaj właściciel Rakowa Częstochowa, Michał Świerczewski.

-Zaproponowaliśmy Markowi Papszunowi przedłużenie kontraktu na kolejny sezon. To, co dzisiaj mogę ogłosić, nasza współpraca – decyzją trenera – od kolejnego sezonu nie będzie kontynuowana. Jest mi z tego powodu smutno, przykro. Użyłem wszystkim argumentów, których mogłem. Również tych takich emocjonalnych. Najwidoczniej to było za mało – mówił Świerczewski. -Wczoraj obchodziliśmy siódmą rocznicę pracy trenera Marka Papszuna w Rakowie. Przez ten czas zbudowaliśmy bardzo dobre relacje, wręcz przyjacielskie. Zaproponowaliśmy trenerowi przedłużenie kontraktu. To co dziś mogę ogłosić to, że nasza współpraca decyzją trenera od kolejnego sezonu nie będzie kontynuowana – dodał.

Trener Marek Papszun podczas dzisiejszej konferencji prasowej podziękował za dotychczasową pracę w klubie:

-Trudny moment, bo trochę emocjonalny. Siedem lat obfitowało w owocny okres dla Rakowa i wielkie sukcesy. Coś się zaczyna, coś się kończy. Chciałbym podziękować Michałowi za zaufanie i zatrudnienie mnie w Rakowie, bo to nie był oczywisty wybór oraz za drogę, którą razem przeszliśmy, bo nie była prosta, nie była łatwa. Nic nie dostaliśmy za darmo – mówił Papszun

Nie zdradził równocześnie planów na przyszłość. Przekazał jedynie, że jego decyzja nie ma związku z ofertą pracy w innym klubie. Pojawiają się komentarze, że zaważyły sprawy rodzinne. Przez siedem lat pracy w Częstochowie Papszun zdobył z zespołem dwa wicemistrzostwa, dwa Puchary Polski i Superpuchary. Teraz Raków jest liderem ekstraklasy i zmierza po historyczny tytuł.

Zdjęcie wyróżniające: Jakub Ziemianin/Raków.com