Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Matka zabiła 2-letnie dziecko? Jest akt oskarżenia

Autor: w dniu 2023-02-10

32-latka z Mysłowic objęta aktem oskarżenia w sprawie prowadzonej przez katowicką prokuraturę. Śledczy uznali, że dziecko zmarło z powodu uduszenia. Kobieta nie wezwała służb, zrobił to dopiero ojciec dziecka, którego powiadomiła przez telefon o tym, co się stało. 

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia przeciwko młodej kobiecie, oskarżając ją o zabicie jej 2-letniego syna. Do zbrodni doszło w Mysłowicach w maju zeszłego roku.

Matka zabiła swojego syna?

Mysłowickie pogotowie ratunkowe powiadomiły o śmierci 2-letniego chłopca. Medycy ocenili, że zgon dziecka nastąpił kilka godzin przed interwencją. Przebywająca w mieszkaniu matka nie wezwała karetki, a jedynie – za pośrednictwem innych osób – skontaktowała się z przebywającym w pracy ojcem dziecka, którego poprosiła o pilny powrót do domu. To właśnie on, po wejściu do mieszkania, zawiadomił pogotowie ratunkowe. Mężczyzna instruowany przez operatora starał się reanimować syna w trakcie oczekiwania na przyjazd zespołu ratownictwa medycznego.

Przyczyna śmierci

Na podstawie przeprowadzonych badań biegli stwierdzili, że śmierć chłopca została spowodowana uduszeniem. Ze zgromadzonego w toku śledztwa materiału dowodowego wynika, iż do zgonu dziecka doszło w godzinach porannych. Oprócz pokrzywdzonego w mieszkaniu znajdowała się tylko matka dziecka oraz jego 4-letni brat.

Matce postawiono zarzut

Wnioski płynące z opinii biegłych, a także wyniki pozostałych czynności dowodowych uzasadniały – jak informuje prokuratura – zatrzymanie 32-letniej matki dziecka, a następnie przedstawienie jej zarzutu zabójstwa syna. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu kobiety. Grozi jej dożywocie.