Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna szedł środkiem drogi. Nie udało się go uratować

Autor: w dniu 2023-09-11

Mężczyzna zginął pod kołami samochodu. Wiadomo, że szedł nocą środkiem jezdni. Policja i prokuratura wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 

W nocy z soboty na niedzielę tuż po godzinie 2.00, dyżurny pszczyńskiej komendy został powiadomiony o wypadku na DK1 w Goczałkowicach-Zdroju.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz służby ratunkowe. Doszło tam, jak się okazało, do tragicznego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, kierowca osobowego Volkswagena jadąc w kierunku Pszczyny, potrącił mężczyznę, który szedł środkiem jezdni.

Poszkodowany, wskutek doznanych obrażeń, zmarł na miejscu. Na tę chwilę nieznana jest tożsamość ofiary. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego wypadku. Wiadomo, że doszło do niego w terenie niezabudowanym, na nieoświetlonym odcinku drogi.

Kierującego przebadano na zawartość alkoholu. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Zebrany materiał dowodowy posłuży Policji do ustalenia przebiegu i przyczyn wypadku.

Na miejscu wypadku pracował prokurator, policjanci ruchu drogowego oraz grupa dochodzeniowo-śledcza, a także pszczyński technik. Droga była zablokowana do godziny 6:30.