Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wtargnęli z maczetami. Cztery osoby pobite, jedna zmarła w szpitalu

Autor: w dniu 2023-09-11

Grupa zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn weszła na teren posesji i zaczęła się krwawa jatka z użyciem maczet i kijów bejsbolowych. Poszkodowane zostały cztery osoby, jedna z nich zmarła w szpitalu. 

Cztery osoby zaatakowane na terenie prywatnej posesji w Jaworznie. Jedna z nich zmarła w szpitalu. Zatrzymano w tej sprawie siedem osób, dwóm postawiono już zarzuty.

Napaść na grupę osób. Jeden z poszkodowanych nie żyje

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce w sobotę, 2 września na terenie prywatnej posesji przy ulicy Krakowskiej w Jaworznie. Oficer Dyżurny tamtejszej policji otrzymał o 22.00 zgłoszenie o pobiciu czterech mężczyzn w wieku 30-38 lat. Sprawcami ataku była grupa zamaskowanych mężczyzn. Śledczy informują, że wedle wstępnych ustaleń przyczyną zajścia były porachunki finansowe.

Uzbrojeni w kije bejsbolowe, maczety, noże ruszyli do ataku, a ofiary pobicia – z urazami głowy, ranami ciętymi i licznymi złamaniami – trafiły do szpitala. Jedna z nich, w następstwie obrażeń, zmarła w szpitalu po 4 dniach.

Zatrzymano siedem osób

Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci zatrzymali łącznie 7 osób, w tym 2 mężczyzn usłyszało zarzuty o pobicie z użyciem niebezpiecznych narzędzi, jednemu przedstawiono zarzut za pobicie ze skutkiem śmiertelnym, a wobec innego zastosowano policyjny dozór.

Fot. KMP Jaworzno

W toku śledztwa wobec 2 sprawców kwalifikacja prawna zmieni się, z uwagi na śmierć jednego z pokrzywdzonych. Wszyscy sprawcy posiadają już przeszłość kryminalną.

Na wniosek policji i prokuratury, jaworznicki sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wobec trzech sprawców pobicia na okres trzech miesięcy. Grozi im 10 lat więzienia.