Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W oczekiwaniu na „Śląski portret”. Ostatnie dni nadsyłania prac

Autor: w dniu 2023-09-11

Jeszcze tylko do piątku przyjmowane są prace w ramach konkursu Obiektywnie Śląskie. Od wielu lat promuje on i nagradza indywidualne wizje Śląska.

Udział w nim może wziąć każdy – wystarczy podesłać zdjęcia, krótkie filmy czy fotocasty na http://www.obiektywnieslaskie.pl

-Do 15 września mają państwo czas żeby przesyłać swoje prace w tematyce "Śląski portret". To hasło przewodnie, jak co roku inne, można zrozumieć tak jak państwo go czują. Tradycyjnie nie narzucamy interpretacji tematu. Czekamy na fotoreportaże – od 3 do 7 zdjęć, krótkie filmy – maksymalnie do 2 minut i krótkie fotocasty – również 2 minutowe – wylicza Anna Kokolus, koordynatorka konkursu Obiektywnie Śląskie.

Prace konkursowe oceniane będą przez wybitne osobowości świata fotografii

Tadeusz Rolke (jeden z najwybitniejszych fotografów w Polsce, prekursor fotografii reportażowej),Tomasz Sikora (fotograf, twórca plakatów i ilustracji, współpracownik europejskich i amerykańskich agencji reklamowych), Adam Sikora (reżyser, scenarzysta i operator filmowy, fotografik, malarz), Antoni Cygan (artysta malarz, były rektor ASP Katowice) oraz Jacek Joostberens (artysta grafik, scenograf, projektant).

GALA FINAŁOWA podczas której wyłonieni zostaną zwycięzcy odbędzie się 20 października w katowickim NOSPR-ze. Tradycyjnie finał zostanie połączony z uroczystym otwarciem wystawy najlepszych prac, a także recitalem muzycznym.

Na zwycięzców i wyróżnionych czekają atrakcyjne nagrody – wystawa pokonkursowa zwiedzi następnie niemal cały Śląsk.