Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna ugodzony nożem. Zarzut postawiono jego partnerce

Autor: w dniu 2023-05-16

Mężczyzna został ugodzony nożem. Za atak odpowiada, jak zdołano ustalić, jego partnerka. W tej sytuacji, gdy zagrożone było ludzkie życie, liczył się czas, dlatego na miejsce wezwano helikopter LPR. 

Policjanci z Chorzowa zatrzymali 27-latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa. Kobieta usłyszała zarzuty, grozi jej nawet dożywotni pobyt w więzieniu. Co wiadomo o przebiegu opisywanego zdarzenia?

Mężczyzna ugodzony nożem w Chorzowie

W ubiegłą środę w godzinach wieczornych do oficera dyżurnego chorzowskiej policji wpłynęło zgłoszenie. Wynikało z niego, że nożem został ugodzony 42-letni mężczyzna. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy, a na pomoc rannemu wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Chodziło o to, by ranny w klatkę piersiową mężczyzna jak najszybciej trafił pod opiekę specjalistów.

Policjanci, ustalając na miejscu przebieg i okoliczności zdarzenia, zatrzymali 27-letnią partnerkę poszkodowanego. To ona miała zadać mu cios nożem. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił przedstawić jej zarzut usiłowania zabójstwa.

Chorzowska Policja wraz z Prokuraturą Rejonową zawnioskowały o tymczasowy areszt dla kobiety. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.