Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mężczyzna wpadł do zbiornika na zboże

Autor: w dniu 2024-05-13

Śledczy z Tarnowskich Góra pod nadzorem prokuratora pracują obecnie na miejscu zdarzenia, gdzie zginął mężczyzna, którego strażacy wydobyli ze zbiornika na zboże. Niestety pomimo akcji ratunkowej, życia mężczyźnie nie udało się uratować.

Zgłoszenie o mężczyźnie, który wpadł do zbiornika na zboże na terenie jednej z prywatnych posesji w Kopienicy w powiecie tarnogórskim wpłynęło do śledczych dzisiaj kilka minut po godzinie 9.00. Mimo działań podjętych na miejscu przez interweniujące służby życia poszkodowanego nie zdołano uratować.

Mężczyzna wpadł do zbiornika na zboże. Jego życia nie zdołano uratować

Kiedy służby odebrały zgłoszenie o zdarzeniu, podjęły niezbędne działania. Na miejsce wyruszyli zarówno policjanci z tarnogórskiego wydziału prewencji oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej, którzy przy pomocy specjalistycznego sprzętu wydobyli mężczyznę i wspólnie z ratownikami medycznymi rozpoczęli walkę o jego życie. Niestety mimo wielu starań 60-latek zmarł.

– Na miejscu pracują obecnie śledczy, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują niezbędne czynności, a zlecona sekcja zwłok, pozwoli wyjaśnić dokładne okoliczności i przyczyny tego zdarzenia – informuje sierż. szt. Kamil Kubica z tarnogórskiej policji.

Służby apelują do osób trudniących się rolnictwem, by w związku z wykonywanymi przez siebie pracami zachowali szczególną ostrożność. Pracując z użyciem maszyn i sprzętu, a także infrastruktury, jak w przypadku opisywanego silosa, łatwo o zdarzenie, którego skutki mogą być tragiczne w skutkach, stąd policyjny apel.

-Aby nie dochodziło do przykrych zdarzeń, pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa, a w szczególności o nadrzorze nad najmłodszymi, którym ponadto przypomnijmy o prawidłowym zachowaniu w trakcie dorywczych prac rolnych – apeluje Kubica.