Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miał ponad 4 promile. Zatrzymali go świadkowie

Autor: w dniu 2023-09-25

Wzorowa postawa przechodniów pozwoliła na zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy. Policja opisuje szczegóły tej interwencji.
Coraz częściej dochodzi do sytuacji, kiedy ci, którzy obserwują niebezpieczne sytuacje na drogach, nie zamierzają pozostawać bierni. Tak było ostatnio w Sosnowcu, gdzie dzięki zdecydowanej reakcji ludzi zdołano zatrzymać pijanego kierowcę.

Ponad 4 promile w organizmie kierowcy. Zareagowali świadkowie

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. W pierwszej kolejności do akcji ruszyli przechodnie, którzy widząc podejrzany styl jazdy osoby siedzącej za kierownicą, domyślili się, że może być pod wpływem alkoholu. Postanowili zareagować i odebrać mężczyźnie kluczyki. Gdy próbowali to zrobić, mężczyzna próbował uciekać i uderzył w inny samochód.
Kiedy na miejsce przyjechała policja, wszystko stało się jasne. Okazało się, że 51-latek rzeczywiście był pijany. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 4 promile alkoholu we krwi, jednak na tym nie koniec.
Zatrzymany miał aż trzy aktywne zakazy kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata. Warto wspomnieć, że gdy kierowca, który był już skazany za jazdę po pijanemu, dopuści się tego czynu kolejny raz, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Postawa przechodniów, którzy zareagowali na popełnione przestępstwo, jest godna pochwały. Pamiętajmy, by nie być obojętnym i zawsze reagować, gdy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji. To dzięki naszej reakcji możemy zapobiec nieszczęściu, a nawet uratować komuś życie. Pamiętajmy, że o każdym zdarzeniu możemy poinformować policjantów anonimowo – informuje sosnowiecka policja.
Oprac. Ola Cuber