Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miała mu pomóc łapówka

Autor: w dniu 2023-07-02

Zatrzymany do kontroli drogowej 34-letni kierowca hyundaia, chcąc uniknąć konsekwencji związanych z brakiem uprawnień oraz kierowaniem samochodem na podwójnym gazie, chciał się wykupić łapówką. 

W nocy z 29 na 30 czerwca około godziny 2.00 na ulicy Kozielskiej w Raciborzu mundurowi z raciborskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego hyundaia.

Za kierownicą siedział 34-letni mężczyzna. Policjanci chcieli sprawdzić stan trzeźwości kierowcy. Nie bez powodu, bo w trakcie rozmowy była od niego wyraźnie wyczuwalna woń alkoholu. Przypuszczenia okazały się słuszne. Na ekranie alkomatu widniała wartość powyżej pół promila alkoholu w organizmie.

Okazało się też, że nieodpowiedzialnu kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. By uniknąć konsekwencji, próbował przekupić policjantów, chcąc im wręczyć 100 euro łapówki. Nie reagował na pouczenia, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo.

W efekcie 34-letni mieszkaniec powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego został zatrzymany i trafił do raciborskiej komendy. Teraz odpowie przed sądem za próbę przekupstwa mundurowych. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.