Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miejska Dżungla rozkwitnie pod dachem MCK

Autor: w dniu 2023-02-16

Muzyka na żywo, sztuka, moda i nie tylko – to wszystko przygotowali organizatorzy dla tych, którzy chcą wejść w gąszcz dżungli. 

Życie w mieście rządzi się własnymi prawami. Bywa intensywne i nierzadko przybiera szalone tempo, a wielkomiejski zgiełk trzeba po prostu lubić. Z myślą o entuzjastach miejskiego stylu życia, 18 i 19 lutego 2023 r., pod dachem Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach rozkwitnie najprawdziwsza Miejska Dżungla.

 Miejska Dżungla z myślą o miejskich wyjadaczach

Miejska Dżungla to nowe wydarzenie proponowane mieszkańcom przez zarządcę Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego – PTWP Event Center, we współpracy z organizatorami letniego Centrum KATO.

–  Zapraszamy wszystkich miejskich wyjadaczy, którzy w codziennej pogoni za ogromem własnych spraw wciąż doceniają pozytywne aspekty życia w wielkim mieście i korzystają z niego w sposób świadomy, poszukując oddechu i nieskrępowanej atmosfery. Już w drugiej połowie lutego katowicki MCK wypełni się tym, co miasto ma najlepszego do zaoferowania, czyli dobrą muzyką, pysznym jedzeniem, fantazyjnymi koktajlami i usługami w duchu slow, które zadbają nie tylko o ciało, ale i o umysł – mówi Oskar Olszewski, współorganizator Miejskiej Dżungli.

Targi, rozrywka i relaks

Przestrzeń, w której odbywać się będzie wydarzenie, zostanie podzielona na dwie strefy: targową i rozrywkową. Jak zapewniają organizatorzy, cel jest jeden: sprostać nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom katowiczan i gości z sąsiednich miast. Strefa targowa wypełni się okazami roślin, modą, sztuką i przestrzenią wellness. Jak w każdej wibrującej miejskiej dżungli, nie zabraknie również szerokiej oferty gastronomicznej w wegetariańskim wydaniu.

Co przygotowali wystawcy?

Odwiedzający Miejską Dżunglę będą mieli możliwość zrobienia zakupów i skorzystania z usług wyselekcjonowanych wystawców, m.in. w ramach Plant Marketu, Bazaru Ubrań Vintage, Targu Lokalny Rolnik, Art & Design Zone czy Wellness & Beauty Corner. Kluczem doboru wystawców były wartości skupione wokół etycznych zakupów, mody cyrkularnej czy wspierania małych artystycznych pracowni z autorską biżuterią, ceramiką, designem. Nie zabraknie także kreatywnych warsztatów czy zajęć z jogi.

Dżungla tętni muzyką

Uzupełnieniem całego przedsięwzięcia będzie strefa rozrywkowa, skoncentrowana wokół sceny, na której tematyczne prelekcje i spotkania przeplatać się będą z setami dj'skimi. Ponadto organizatorzy przewidzieli również strefę taneczną i wypoczynkową, a także bary. W części muzycznej dodatkowo zaplanowano wieczorny koncert (wystąpi m.in. Ferbi – kolektyw stworzony przez czwórkę katowickich muzyków to synergia eksperymentalnej muzyki elektronicznej z hip-hopem i elementami jazzu). Niedzielne popołudnie zakończy się hucznym Szpasem, czyli konceptem muzycznego pikniku elektronicznego znanego z takich miast, jak Berlin, Los Angeles czy Warszawa.

Szczegóły wydarzenia znajdują się TUTAJ.