Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej nabrał kolorów

Autor: w dniu 2023-02-16

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie został wyremontowany, by chore dzieci przebywały w bardziej przyjaznym otoczeniu w trakcie walki z chorobą. 

Nowy gabinet psychologa, na ścianach i sufitach namalowane kolorowe koty, psy, lemury i żyrafy. Swoje barwy zmieniły także sale pacjentów, drzwi, aneks pielęgniarski, gabinet pielęgniarki oddziałowej, łazienki czy korytarz zewnętrzny prowadzący do oddziału.

Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej bardziej kolorowy

Dzięki temu, co pojawiło się na ścianach, oddział stał się bardziej przyjazny dla najmłodszych pacjentów, którzy mogą choć na moment zapomnieć o chorobie.

-Stał się barwny, trochę dziki. Jest częścią dżungli. Nasi pacjenci bardzo się cieszą, więc na pewno zmienił się w tym sensie, że pojawia się więcej uśmiechów. Dzieciaki planują, w jakiej sali będą leżeć – czy pod żyrafą, czy pod lemurem. Dodatkowe pozytywne emocje. Ten wystrój pozwala zapominać o złych chwilach, które są nieodzownym elementem leczenia choroby onkologicznej  – mówi Katarzyna Machnik, koordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w chorzowskim szpitalu

Remont udało się przeprowadzić dzięki wsparciu Fundacji Iskierka.

-Wyczarowujemy i odnawiamy Oddział Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Od wielu lat pracujemy z dziećmi, lekarzami, pielęgniarkami , naszymi darczyńcami, wolontariuszami. Główny głos mają tutaj dzieci i rodzice, bo oni tu najdłużej przebywają. Bez darczyńców byśmy wiele nie zrobili, więc ogromne słowa podziękowania dla naszych darczyńców – mówi prezes Fundacji Iskierka Jolanta Czernicka-Siwecka.

W prace zaangażowały się różne firmy. Pracodawcy pozwolili swoim pracownikom w określone dni przyjeżdżać i remontować oddział. To już trzecia tego typu akcja w Chorzowie. Efekt prac widać na filmie opublikowanym przez Fundację Iskierka.

Fot. screen/Fundacja Iskierka