Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Obłowił się w opuszczonej hali

Autor: w dniu 2023-02-16

Policjanci z Częstochowy zatrzymali mężczyznę, który postanowił się wzbogacić, kradnąc metalowe elementy w nieczynnym budynku w centrum miasta. 

Policjanci z Czętochowy otrzymali zgłoszenie o kradzieżach z włamaniem, które miały miejsce 8 i 10 lutego w jednym z nieczynnych pawilonów handlowych w centrum Częstochowy. Przestępca ukradł elementy metalowe, armaturę i kable o łącznej wartości około 70 tysięcy złotych.

Opuszczona hala miejscem kradzieży

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie dotarli do 37-letniego mieszkańca miasta. Zdołali też odzyskać część z ukradzionych przedmiotów. Zabezpieczyli również sprzęt komputerowy o wartości 10.000 złotych, który, jak okazało się w toku dalszych czynności, 10 lutego 37-latek ukradł z samochodu dostawczego zaparkowanego przy ulicy POW .

Na wniosek prokuratora, decyzją sądu 3 kolejne miesiące spędzi teraz w areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, jednak w związku z tym, że mężczyzna wielokrotnie karany był za przestępstwa przeciwko mieniu i działał w warunkach recydywy, grozi mu kara więzienia podwyższona o połowę.

Policjanci nie wykluczają, że mężczyzna usłyszy jeszcze więcej zarzutów za przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się na terenie Częstochowy.

Źródło: KMP Częstochowa