Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mieszkaniec Bytomia na podium Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu

Autor: w dniu 2023-01-23

Piotr Reiman z Bytomia odniósł ogromny sukces w pływaniu lodowym. Stanął na podium mistrzostw świata i podzielił się swoimi emocjami po zakończeniu rywalizacji. 

Nazywa się Piotr Reiman, ma 56 lat, mieszka w Bytomiu i niedawno wrócił z francuskich Alp z brązowym medalem Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu, które odbywały się w dniach 12-15 stycznia w miejscowości Samoëns.

Piotr Reiman z medalem Mistrzostw Świata

Francuskie Alpy stały się miejscem, gdzie liczna grupa śmiałków z różnych stron świata mierzyła się z lodowatą wodą, rywalizując na różnych dystansach. W wydarzeniu wzięło udział 464 pływaków z 41 krajów, a wśród nich nie brakowało Polaków. W tej grupie znalazł się pochodzący z Bytomia Piotr Reiman.

-Pojechaliśmy tam dosyć liczną grupą. Polskę reprezentowało 45 zawodników, ja byłem jednym z nich no i udało mi się przywieźć z tych zawodów brązowy medal, startując na 50 metrów stylem klasycznym. Zaznaczam, był to medal w grupie wiekowej – komentuje Piotr Reiman.

Nie jest to jednak pierwszy sukces bytomskiego sportowca, który ma już na swoim koncie inne dokonania.

-Pływanie lodowe jest w Polsce od dziewięciu lat i stale się rozwija. Jest nas coraz więcej. W trakcie morsowania obserwowałem pływaków lodowych i strasznie mnie to fascynowało i postanowiłem powoli się przełamywać. Pływałem z nimi i po pół roku pływaniu w lodzie zacząłem startować w Pucharze Polski. W ubiegłym sezonie zająłem nawet 6. miejsce w kategorii generalnej w Pucharze Polski w Pływaniu Lodowym – dodaje Reiman.

Na co dzień lodowy pływak z Bytomia trenuje na terenie świętochłowickiej Skałki.

Do zimnej wody wchodzi co najmniej 3 razy w tygodniu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak gorąco pozdrowić i życzyć dalszych sukcesów w międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach.

Fot. Sekcja Morsowania i Lodowego Pływania Termoklina


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.