Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Mieszkaniec Kalet padł ofiarą oszustów

Autor: w dniu 2023-03-09

Młody mężczyzna podawał się za policjanta i oszukał w ten sposób mieszkańca Kalet. Ostatecznie udało się go namierzyć i odpowie za to, co zrobił. 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego tarnogórskiej komendy namierzyli i zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który podając się za policjanta, oszukał mieszkańca Kalet, wyłudzając od niego sporą ilość gotówki. Podejrzany w sprawie, decyzją sądu, został już tymczasowo aresztowany. Śledczy nadal zajmują się tą sprawą, aby dotrzeć do jego wspólników.

Mieszkaniec Kalet oszukany

Oszuści, którzy podają się policjantów, prokuratorów, czy pracowników banków, nadal są aktywni. Policja cały czas odnotowuje tego rodzaju przestępstwa. Sprawcy, najczęściej dzwoniąc, przedstawiają osobie po drugiej stronie słuchawki historyjkę, w której bliska im osoba znalazła się w kryzysowej sytuacji lub o konieczności pomocy Policji w akcji przeciwko przestępcom. Zdarza się, że oszust prosi o podanie wrażliwych danych, niezbędnych rzekomo do uchronienia naszych oszczędności przed utratą lub po prostu oferuje pomoc w zabezpieczeniu wypłaconych pieniędzy. Niestety, pomimo wielu apeli i informacji, że są to zwykli oszuści, nadal zdarzają się sytuacje, gdzie dochodzi do przekazania pieniędzy. Przestępcy żerują głównie na łatwowierności osób starszych. Działając na ich emocjach, nakłaniają do przekazania gotówki. Tak stało się w Kaletach.

Mężczyzna oszukany. Złapano "kuriera"

Policjanci zajmujący się sprawą ustalili, że pod koniec lutego do jednego z mieszkańców Kalet przyjechał mężczyzna, który odebrał od niego sporą ilość gotówki, do której przekazania senior został skłoniony przez nieznajomy głos w słuchawce telefonu. Poruszony wymyśloną historią starszy mężczyzna, uwierzył oszustom, licząc, że przekazując pieniądze wesprze działania policjantów w ich "akcji". Po odebraniu gotówki mężczyzna zniknął bez śladu.

Analizując całą sprawę, kryminalni namierzyli nieuczciwego "kuriera", który odebrał od seniora blisko 40 tysięcy złotych. Zatrzymany w tej sprawie 21-latek z Rudy Śląskiej trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzut oszustwa. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Sprawa nadal jest wyjaśniania przez śledczych i prokuratora, którzy dążą do zatrzymania pozostałych osób zamieszanych w to przestępstwo.

To kolejne zatrzymanie oszusta podającego się za policjanta w ostatnim czasie. Ostatnio do zatrzymania doszło w Rudzie Śląskiej.