Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Miniarboretum dostępne dla uczniów i przedszkolaków

Autor: w dniu 2023-05-22

Dzieci mogą poznawać przyrodę, obcując z nietypowymi okazami flory z różnych stron świata. Takie możliwości daje miniarboretum działające w Bytomiu. 

Rośliny owadożerne, bananowce, ananasy i cytrusy – te i inne okazy można zobaczyć, odwiedzając miniarboretum znajdujące się na terenie bazy socjalno-technicznej Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu, które jest otwarte dla zwiedzających – przedszkolaków i uczniów.

Miniarboretum – kilkaset gatunków roślin w jednym miejscu

Obiekt służący poznawaniu przyrody znajduje się przy ul. Tarnogórskiej 1a – na skraju Parku Miejskiego w Bytomiu. W latach powojennych aż do drugiej połowy lat 80. swoją siedzibę miał tam Zakład Zieleni Miejskiej. Na obszarze ponad 2000 mkw. znajduje się kilkaset gatunków roślin, a ponad połowa z nich to bardzo rzadkie gatunki i odmiany pochodzące z różnych stron świata i różnych stref klimatycznych. Rosną tam takie okazy jak kasztanowiec jadalny, bawełna, judaszowiec, cypryśnik błotny i wiele odmian hortensji, kaliny oraz dereni, ale nie brakuje także kaktusów.

Oprócz ścieżki dydaktycznej, w centralnej części ogrodu powstała oranżeria, w której można podziwiać okazy roślin i egzotycznych ptaków i gadów.

Grupy zorganizowane ze szkół i przedszkoli, które chcą odwiedzić bytomskie arboretum mogą to zrobić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 13.00 po wcześniejszym umówieniu.

Zgłoszeń można dokonywać mailowo na adres: dzb@mzdim.bytom.pl lub pod numerem telefonu: 32 420 77 80. Wstęp kosztuje złotówkę od osoby.