Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku

Autor: w dniu 2023-05-22

Śledczy wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę. Zginęła wówczas kobieta.

W niedzielę 21 maja o godzinie 11:25 oficer dyżurny z kłobuckiej policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Powstańców Śląskich w Pankach. Na miejsce skierowano policjantów z komisariatu w Krzepicach oraz z kłobuckiej drogówki. Co okazało się po ich przyjeździe na miejsce zdarzenia?

Tragiczny wypadek w Pankach. Sprawą zajmuje się policja

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kiedy 46-letni kierowca Audi z podpiętą przyczepą, na której znajdował się quad, wyjeżdżał z posesji przy ulicy Powstańców Śląskich. W tamtym czasie zarówno na quadzie, jak i na przyczepie nikogo nie było. Kiedy włączał się do ruchu, na przyczepę weszła kobieta, która usiadła na quadzie. Kiedy mężczyzna ją zauważył, zaczął hamować, a 42-latka w tym czasie zeszła z quada i stanęła na platformie przyczepy. Następnie zeskoczyła z przyczepy, upadając na jezdnię i uderzając o nią głową. Zginęła na miejscu, mimo reanimacji. 46-latek był trzeźwy, ale pobrano od niego krew do badań na zawartość środków psychoaktywnych.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy. Na czas oględzin droga była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.