Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Tragedia w Kamieńcu. Na pomoc było już za późno

Autor: w dniu 2023-05-22

Połączenie alkoholu z rekreacją w wodzie bywa tragiczne w skutkach. Zdarzenie, które jest tego ilustracją, odnotowano w Kamieńcu w gminie Zbrosławice, gdzie zginął mężczyzna. 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 21 maja około godziny 22.00. Strażacy zostali wezwani nad zbiornik wodny w miejscowości Kamieniec w powiecie tarnogórskim. Próbowano udzielić pomocy mężczyźnie, który wpadł do wody, jednak nie zdołano uratować jego życia.

O szczegółach opisywanej sytuacji informuje tarnogórska policja.

– Jak ustalili mundurowi, trzech znajomych spotkało się na terenie zbiornika Zalew Kamieniec, gdzie wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie jeden z nich oddalił się od swoich kompanów i gdy długo nie wracał, wzbudziło to ich podejrzenia – informuje sierż. szt. Kamil Kubica, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Wezwano służby. Na miejscu pojawili się mundurowi ze Zbrosławic i rozpoczęły się poszukiwania. Mężczyznę wyciągnięto na brzeg po kilku chwilach. Nie dawał oznak życia, na nic zdała się także rozpoczęta akcja ratująca życie, którą początkowo prowadzili policjanci, a po nich przybyli na miejsce ratownicy medyczni.

43-letni mieszkaniec Kamieńca zmarł, a na miejsce wezwano prokuratora. Ciało denata zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Dwaj kompani zmarłego w wieku 33 i 41 lat zostali dziś przesłuchani przez śledczych.

Fot. OSP Zbrosławice