Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Młody mężczyzna zaatakowany pałką teleskopową i okradziony

Autor: w dniu 2023-03-10

Młody mężczyzna został okradziony i zaatakowany pałką teleskopową, kiedy wracał do domu. Napastnik został rozpoznany i schwytany.

Policjanci z będzińskiej policji zatrzymali mężczyznę, który ukradł telefon i pobił 22-latka pałką teleskopową. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Młody mężczyzna pobity pałką teleskopową

Kilka dni temu dyżurny będzińskiej komendy otrzymał w nocy zgłoszenie o napadzie na 22-letniego mężczyznę, który został okradziony w okolicach magistratu. Na miejscu pierwsi pojawili się policjanci z patrolówki, którzy ustalili, że około 3.00, podczas powrotu do domu, 22-letni mężczyzna został zaatakowany przez napastnika, który wyrwał mu telefon komórkowy z ręki, a następnie uderzył pałką teleskopową w głowę. Gdy pokrzywdzony upadł, oprawca dalej go atakował, bijąc pałką i kopiąc po całym ciele, a następnie uciekł. Policjanci przeszli do działania i zabezpieczyli zapisy monitoringu w okolicy miejsca zdarzenia.

Zdjęcia z monitoringu pomogły w schwytaniu napastnika

Dwa dni po zdarzeniu policjanci z Będzina, podczas przejazdu ulicami miasta zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli u 20-latka skradziony telefon i słuchawki o wartości 900 złotych. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Na wniosek śledczych i prokuratora Sąd Rejonowy w Będzinie zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP Będzin