Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Młody mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza. Do sprawy odniósł się abp Galbas

Autor: w dniu 2024-03-22

Prokuratura wyjaśnia, co dokładnie stało się w mieszkaniu zajmowanym przez księdza Krystiana K., gdzie odnaleziono ciało młodego mężczyzny. Do zaistniałej sytuacji odniósł się Administrator Apostolski Diecezji Sosnowieckiej.

Ksiądz Krystian K. zajmował mieszkanie w budynku parafialnym. "Fakt" podaje, że w środę znajdował się tam dwudziestokilkuletni mężczyzna. Zmarł, choć początkowo pomocy udzielał mu zarówno wspomniany duchowny, zaś potem do akcji przystąpili wezwani na miejsce ratownicy medyczni. Finalnie starania te przyniosły spodziewanego skutku. Odpowiedź na pytanie o to, w jakich okolicznościach zmarł młody mężczyzna, miała przynieść sekcja zwłok, jednak ta niczego nie wykazała, konieczne jest wykonanie dalszych, bardziej specjalistycznych badań. Do sprawy śmierci mężczyzny odniósł się abp Adrian J. Galbas SAC – Administrator Apostolski Diecezji Sosnowieckiej.

Młody mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza. Do sprawy odnosi się abp Galbas

Oficjalny komunikat odnoszący się do zaistniałej sytuacji opublikowany został w czwartek, 21 marca.

"Z ogromną przykrością przyjąłem wiadomość o śmierci młodego mężczyzny w mieszkaniu należącym do parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. W intencji Zmarłego odprawiłem Mszę Świętą, a jego rodzinę proszę o przyjęcie wyrazów głębokiego współczucia. Ufam, że wszystkie okoliczności związane z tym wydarzeniem – w tym udział duchownego diecezji sosnowieckiej – zostaną jak najszybciej wyjaśnione. Jesteśmy gotowi do współpracy z organami procesowymi, jak również zostały podjęte wszelkie kroki wymagane w takiej sytuacji przez prawo kościelne. Będą one w odpowiedni sposób kontynuowane" – czytamy w komunikacie podpisanym przez abp. Adriana J. Galbas SAC – Administratora Apostolskiego Diecezji Sosnowieckiej.

Młody mężczyzna zmarł w mieszkaniu księdza. Sprawą zajmuje się prokuratura