Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Motoserce w Bytomiu. Ryk silników, zbiórka krwi i koncerty

Autor: w dniu 2024-04-16

Otwarcie sezonu motocyklowego w Bytomiu już niebawem. Będzie to już 16 edycja wydarzenia, którego głównym elementem będzie parada z udziałem miłośników jednośladów. Na uczestników przygotowano wiele atrakcji.

Parada motocyklowa, symulatory motoryzacyjne, koncerty rockowe, pokazy trialu rowerowego i sztuk walki. To tylko część atrakcji, jakie czekają na chętnych w sobotę, 20 kwietnia na bytomskim Rynku. Po raz 16. członkowie klubu Invaders MC Poland organizują na terenie miasta wydarzenie pod nazwą Motoserce. Tego dnia prowadzona będzie zbiórka krwi, ale w programie znalazło się wiele wydarzeń towarzyszących.

Parada motocyklowa i Poker Run

Otwarcie sezonu motocyklowego rozpocznie się zbiórką o godz. 10:00 na Rynku, skąd motocykliści około 11:00 rozpoczną przejazd ulicami Bytomia przez Arki Bożka, Łagiewniki, Szombierki, Bobrek, Karb i następnie wrócą na bytomski Rynek. Tam również uczestnicy będą mogli zapisać się na Poker Run, czyli motocyklowy przejazd rekreacyjny w formie biegu na orientację, który rozpocznie się o 12:30.

Motocykliści pojadą ulicami: Rynek, Krakowska, Matejki, Miarki, Chorzowska, Krzyżowa, Łagiewnicka, Zabrzańska, Konstytucji, Wrocławska, Kolejowa, Miarki, Witczaka, Piłsudskiego, Podgórna i Rynek.

Krew dar życia

W godzinach 10.00-15.00 na Rynku prowadzona będzie zbiórka krwi. Na wszystkich krwiodawców czekają – jak informują organizatorzy – atrakcyjne nagrody. Dotychczas motocykliści z klubów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych zebrali w całej Polsce aż 38 367 litrów krwi.

Ciężkie brzmienie, symulatory i pokazy

W trakcie imprezy na scenie na Rynku wystąpią zespoły rockowe, w tym bytomska grupa Okruszek nie ma szans oraz Rock'n'roll rebels, The Tree i Kamastruna. Organizatorzy, bytomski klubu motocyklowy Invaders MC Poland, przygotowali także symulatory motoryzacyjne, bezpłatne dmuchańce dla dzieci, animacje dla dzieci i dorosłych, gokarty. Zaplanowane są również pokazy ratownictwa medycznego i drogowego, pokazy sztuk walki w wykonaniu judoków klubu Czarni Bytom, trialu rowerowego i motocyklowego oraz występ mażoretek Charms. Szczegóły wydarzenia na plakacie:

Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.