Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na lodowisko do kina? Tak! W Bytomiu

Autor: w dniu 2023-07-11

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu zaprasza na seanse filmowe organizowane w ramach akcji "Lato w mieście". Nie będą to jednak typowe spotkania z filmem, bo odbędą się na płycie Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71.

Podczas kolejnych odsłon wydarzenia, wedle dotychczasowych informacji, wyświetlone będą dwa filmy. Jeden z nich adresowany jest do najmłodszych widzów, drugi do nieco starszych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Kino na płycie lodowiska po raz pierwszy

Płyta bytomskiego lodowiska pierwszy raz stanie się salą kinową. Dziś, 11 lipca o 17.00 na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów odbędą się dwa bezpłatne seanse. Organizatorzy wydarzenia apelują, żeby z uwagi na panującą na lodowisku temperaturę (ok. 16 stopni Celsjusza) zadbać o cieplejsze ubrania.

W pierwszej kolejności wyświetlony będzie film przygodowy "Szkoła magicznych zwierząt" w reżyserii Gregora Schnitzlera, której recenzję przytaczamy poniżej:

Ida nie czuje się pewnie w nowej klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, jak sprawić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej w szkolnej ławce. Pomoże w tym trochę magii – Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem charakterystycznym ich sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Dziewczynka wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. Bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – nie rozwiązałaby zagadki, a ustalenie winnego w pojedynkę byłoby czarną magią!

Czas trwania: 89 min.

Inną propozycją jest komedia "A oni dalej grzeszą, dobry Boże!" – komedia, Francja, 2022; reż.: Philippe de Chauveron. O czym opowiada? Poniżej krótki opis:

40 lat minęło jak jeden… grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles'a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią… Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

Czas trwania: 98 min.