Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Co warto wiedzieć o 4 edycji PKO Piekarskiego Półmaratonu?

Autor: w dniu 2023-07-11

W Piekarach Śląskich w dniu 22 lipca o 21:00 odbędzie się 4 edycja PKO Piekarskiego Półmaratonu połączonego z Nocną zaDyszką, czyli biegiem na długości 10 km.

W sobotni wieczór Piekary Śląskie staną się miejscem zmagań sportowych. Na stronie PKO Piekarskiego Półmaratonu została ogłoszona lista pacemakerów. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia będą mogli liczyć na wsparcie doświadczonych biegaczy, którzy będą utrzymywać tempo od 1:40 do 2:20. Do wyboru jest aktualnie tylko kilku z nich, na dole jest przedstawiona grafika z czasem oraz imieniem pacemakera: 2:20 – Dariusz Kołodziej, 2:10 – Paweł Gwóźdź, 2:00 – Agnieszka Piskorz, 1:55 – Damian Klobuch.

Kiedy odbędą się następne treningi z Olimpijką?

Już niebawem rozpoczną się również kolejne wspólne treningi przed 4. PKO Piekarskim Półmaratonem i Nocną zaDyszką, które poprowadzi ambasadorka biegu Magdalena Gorzkowska. W dniach 13 i 19 lipca 2023 uczestnicy oraz osoby zainteresowane wspólnym treningiem i spotkaniem z wielokrotną Mistrzynią Polski w biegu na 400 metrów, srebrną medalistką Halowych Mistrzostw Świata w sztafecie 4 x 400 metrów z 2016 roku oraz uczestniczką Igrzysk Olimpijskich z Londynie w 2012 roku.

Zarówno trening jak i maraton będą idealnym sposobem na spędzenie czasu wraz ze znajomymi bądź rodziną na wolnym powietrzu. Wstęp na trening jest darmowy jednak żeby wziąć udział w maratonie, trzeba się ówcześnie zapisać. Możliwość zapisu jest jeszcze możliwa tylko do dnia 17 lipca. Zapisy można składać na stronie Elektroniczne zapisy.pl PKO Piekarski Półmaraton. 

Opracował: Filip Sajdak