Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Na tym odcinku pociągi KŚ nie kursują. Wprowadzono komunikację zastępczą

Autor: w dniu 2024-01-30

Dzień bez pociągów Kolei Śląskich. Te nie kursują między Gliwicami, Zabrzem i Bytomiem – i tak będzie aż do późnej nocy. Powód – dość nieoczywisty. Do sprawy odnosi się rzecznik spółki. 

Ci, którzy liczyli na sprawny transport pociągami Kolei Śląskich pomiędzy Bytomiem a Gliwicami będą zawiedzeni. 30 stycznia, jak informuje spółka, zostały odwołane pociągi Kolei Śląskich w relacji Bytom – Gliwice – Bytom. W związku z zaistniałą sytuacją wprowadzono zastępczą komunikację autobusową.

Problemy na kolei. Do sprawy odnoszą się Koleje Śląskie

Skąd wynikają problemy w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich pomiędzy Bytomiem a Gliwicami? Przyczyną utrudnień są, jak informują Koleje Śląskie, prace utrzymaniowo-naprawcze taboru, a konkretnie proces toczenia zestawów. W ubiegłym tygodniu tokarnia, jak informuje spółka, była wyłączona i pojawiła się dłuższa kolejka pojazdów do toczenia. Sam proces polega, jak informuje rzecznik spółki Koleje Śląskie Bartłomiej Wnuk, na dostosowaniu kół do prawidłowego profilu.

Koleje Śląskie zapewniają, że do końca dnia rozładują kolejkę tak by jutro normalnie wozić pasażerów. Ci w tej chwili korzystają z autobusowej komunikacji zastępczej.