Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Jechał „składakiem”, był kompletnie pijany

Autor: w dniu 2024-01-30

Nie brakuje tych, którzy decydują się na prowadzenie samochodów czy rowerów pod wpływem alkoholu. Tak samo postąpił w ostatnim czasie pewien mężczyzna, którego zatrzymano w Piekarach Śląskich.

Policjanci kontrolują tych, którzy poruszają się po drogach. Podkreślają, że z całą pewnością na taryfę ulgową nie mogą liczyć osoby, które prowadzą swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. W poniedziałek wieczorem mundurowi z piekarskiej drogówki na ulicy Papieża Jana Pawła II zatrzymali do kontroli drogowej kierującego "składakiem". Badanie alkomatem wykazało u 42-latka 2.5 promila alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.

Policjanci przypominają, że prowadzenie roweru po użyciu alkoholu, czyli wtedy, gdy w organizmie znajduje się pomiędzy 0,2-0,5 promila, zagrożona jest mandatem w wysokości 1000 złotych. Z kolei osoba będąca w stanie nietrzeźwości, czyli w sytuacji, kiedy ma więcej niż 0,5 promila alkoholu, powinna liczyć się mandatem karnym w wysokości 2500 złotych.