Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Napaść w Bytomiu. Policja podaje szczegóły

Autor: w dniu 2023-08-23

Podeszli do mężczyzny i grozili, że go pobiją. Napastnicy zaatakowali bezbronną ofiarę, okazało się, że jeden z nich to uciekinier. 

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy w miniony piątek napadli na 18-latka, okradając go z cennych rzeczy, które miał przy sobie. O losie napastników zadecyduje sąd rodzinny.

Napaść w Bytomiu. Wiadomo, ile lat mają sprawcy

Do zdarzenia doszło w piątek, 18 sierpnia bieżącego roku około godziny 17:30 w Bytomiu na ulicy Siemianowickiej. Dwóch nastolatków podeszło do 18-latka i grożąc pobiciem, skradli mu telefon komórkowy i sto złotych. Poszkodowany mężczyzna, krótko po napaści przyszedł na Komisariat Policji III w Bytomiu i powiadomił o zdarzeniu policjantów.

Zatrzymano obu nastolatków

Sprawą zajęli się kryminalni z bytomskiej komendy, którzy podczas prowadzonych czynności operacyjnych ustalili sprawców rozboju. W niedzielę w ręce policjantów wpadł pierwszy z młodocianych napastników. 14-latka zauważył przy fontannie przed Urzędem Miejskim w Bytomiu i zatrzymał policjant Wydziału Kryminalnego, który wraz z żoną w czasie wolnym od służby wybrał się na spacer. Drugi ze sprawców rozboju został zatrzymany zaraz następnego dnia i jak się okazało, 13-latek kilka dni wcześniej uciekł z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Obaj nieletni trafili do policyjnej izby dziecka, a teraz o ich losie zdecyduje sąd rodzinny.