Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Autor: w dniu 2023-02-23

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych w powiecie mikołowskim. Na miejscu lądował helikopter LPR. 

Do wypadku doszło wczoraj, 22 lutego, około godziny 17.40 na ulicy Mikołowskiej w Orzeszu w powiecie mikołowskim. Według ustaleń mundurowych kierujący osobowym Mercedesem nie zauważył pieszej i potrącił 14-latkę, która przechodziła przez pasy.

Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych

Policjanci informują, że 36-letni kierowca był trzeźwy. Tłumaczył, że oślepiło go światło jadących z przeciwka samochodów i nie zauważył nastolatki. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, którego załoga przetransportowała poszkodowaną do szpitala. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Za spowodowanie wypadku komunikacyjnego mieszkańcowi powiatu mikołowskiego grozi kara do 3 lat więzienia. Policjanci apelują równocześnie do kierowców o wzmożoną ostrożność w rejonie przejść dla pieszych:

Mikołowska drogówka przypomina, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, ma obowiązek zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się albo wchodzącego na jezdnię. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność i rozwagę. Nawet w miejscach bardzo małego ruchu należy spodziewać się pieszych. Lekceważenie tego obowiązku może powodować niebezpieczne sytuacje! – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Źródło: KPP Mikołów