Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ważny społecznie temat podany w rozrywkowej formie. W Siemianowicach Śląskich trwają przegotowania do koncertu "Muzyka jest kobietą".

Muzyka jest kobietą, czyli koncert z okazji Dnia Kobiet – to nie tylko popisy siemianowickich artystów, ale przede wszystkim realne wsparcie osób doznających przemocy domowej.

-Połączyła nas idea pomocy ofiarom pomocy domowej, która ma miejsce w każdym mieście w Polsce. Zwykle dzieje się ona w zaciszu czterech ścian i bardzo rzadko udaje się usłyszeć wołanie o pomoc. Chcąc nagłośnić ten temat i nagłośnić obecność w naszym mieście Ośrodka Interwencji Kryzysowej organizujemy koncert – wyjaśnia Piotr Kochanek, muzyk, konferansjer i rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Siemianowicach Śląskich.

Koncert " Muzyka jest Kobietą" odbędzie się pod patronatem Radia Piekary 8 marca o godzinie 19.00 w Siemianowickim Centrum Kultury – na Bytkowie.

– Cały dochód ze sprzedaży biletów planujemy przeznaczyć na wsparcie budżetu Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich. Wiemy, że jednym z głównych oporów osób, które doznają przemocy domowej, jest opór psychiczny związany z tym czy instytucje publiczne będą w stanie skutecznie i na stałe pomóc. Ośrodek Interwencji Kryzysowej oferuje kompleksową pomoc. Nie tylko schronienie i pomoc terapeutyczną, ale i koordynację działań służb. Wszystko po to, by oprawcę na stałe usunąć z życia ofiary przemocy domowej – dodaje Piotr Kochanek.