Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nękał i groził. W końcu odpowie za to, co robił

Autor: w dniu 2023-07-24

Ten mężczyzna mocno dał się we znaki kobietom, którym groził, wyzywał je, obserwował i groził śmiercią. Usłyszał zarzuty za to, co zrobił. 

Ta sprawa ciągnęła się od 2020 roku, aż w końcu doczekała się szczęśliwego zakończenia. Mowa o tym, co robił 60-letni mężczyzna względem mieszkanek Łazisk Górnych. Jakie zarzuty mu postawiono?

Mężczyzna nękał i groził mieszkankom Łazisk Górnych

Mężczyzna przez trzy lata, począwszy od stycznia 2020 roku, mocno dawał się we znaki mieszkankom Łazisk Górnych. Śledził je, publicznie wyzywał, wszczynał awantury i groził śmiercią. 60-letni dziś mężczyzna usłyszał zarzuty uporczywego nękania, kierowania gróźb karalnych oraz wywierania wpływu na świadków postępowania karnego. Rościł sobie przy tym pretensje o prawo własności do budynków, w których mieszkają pokrzywdzone kobiety. Kilkakrotnie w ciągu tygodnia nachodził je w różnych miejscach i o różnych porach, także w nocy. Śledził, obserwował, publicznie, wulgarnie wyzywał, groził śmiercią oraz zabiciem psa jednej z nich. Przez swoje zachowanie, mężczyzna był dobrze znany lokalnej społeczności, wśród której wzbudzał poczucie zagrożenia.

W zebranym przez policjantów łaziskiej jednostki materiale dowodowym, znajdują się adnotacje o licznych interwencjach oraz obszerne zeznania świadków.

Na podstawie tych akt, Prokurator Rejonowy w Mikołowie przedstawił mężczyźnie aż 10 zarzutów karnych. Na wniosek śledczych podejrzany został tymczasowo aresztowany. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Źródło: KPP Mikołów