Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwa przebudowa Dworcowej. Wykonawca dostał czas na poprawki

Autor: w dniu 2023-07-24

Ta inwestycja, określana mianem niekończącej się opowieści, poważnie irytuje mieszkańców Bytomia. Nie bez powodu, bo prace wydają się ciągnąć w nieskończoność. Jest jednak szansa, że w końcu doczeka się upragnionego finału. 

Wykonawca przebudowy ul. Dworcowej – firma HUCZ Sp. z o.o., jak informował w piątek Urząd Miejski w Bytomiu – zgłosił gotowość do odbioru realizowanej inwestycji. Nie stanie się to jednak tak szybko, jak najpewniej  by sobie tego życzył.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wskazał wykonawcy usterki oraz wady, które sprawiają, że odebranie inwestycji jest obecnie niemożliwe. Firma realizująca prace ma dwa tygodnie na usunięcie błędów.

Inwestycja związana z przebudową ul. Dworcowej zmierza ku końcowi. Wykonawca przebudowy zakończył już prace brukarskie, oświetleniowe i te związane z zielenią miejską. Zgłosił też gotowość do odbioru realizowanej inwestycji. Do czasu usunięcia usterek i wad wskazanych przez inspektorów Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, informuje magistrat, inwestycja nie zostanie odebrana.

– Zależy nam na tym, żeby jakość prac wykonanych na ul. Dworcowej była jak najwyższa, dlatego z uwagą prowadzimy prace odbiorowe – mówi Przemysław Wrona, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów wyznaczył dwutygodniowy termin usunięcia wad przez wykonawcę. Do czasu ostatecznego odbioru inwestycji przez Miejski Zarząd Dróg i Mostów, wykonawcy będą naliczane kary umowne.

Warto przypomnieć, że prace na ulicy Dworcowej miały pierwotnie zakończyć się 31 maja. Wykonawca był wzywany do tego, by zintensyfikować prace. Zaangażowano do prac dodatkowe zespoły, jednak to nie przyniosło skutku. Od 1 czerwca podjęto decyzję o naliczaniu kar umownych.