Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nie żyją diakon i ksiądz. Prokuratura prowadzi śledztwa

Autor: w dniu 2023-03-08

Ciało 26-letniego diakona zostało odnalezione wczoraj w Sosnowcu. Już wówczas Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu wszczęła pierwsze kroki mające na celu wyjaśnienie tego zagadnienia. Dziś wiadomo, że zginął jeszcze jeden mężczyzna – ksiądz. W tej sprawie rozpoczęło się drugie śledztwo. 

Diecezja Sosnowiecka poinformowała wczoraj na swojej stronie internetowej o śmierci dwóch duchownych. Pojawiły się wówczas również doniesienia o 26-letnim diakonie, na którego ciele, wedle nieoficjalnych doniesień, widoczne były rany kłute. Znane wczoraj szczegóły opisaliśmy w artykule Ciało mężczyzny odnalezione w Sosnowcu. Sprawą zajmuje się prokuratura. Dziś otrzymaliśmy szczegółowe informacje. Zebrał je Marcin Hirnyk.

-Zostały wszczęte w Prokuraturze Okręgowej w Sosnowcu dwa odrębne śledztwa. Jeżeli chodzi o pierwszą z tych spraw, to wczoraj około godziny 13.00 prokurator został poinformowany, że w Sosnowcu znaleziono zwłoki 26-letniego mężczyzny. Dziś mogę już potwierdzić, że to były zwłoki diakona. Z uwagi na podejrzenie przestępczego spowodowania śmierci, na miejsce zdarzenia udał się prokurator i jego podstawowym zadaniem było zabezpieczenie wszystkich śladów i dowodów ewentualnego przestępstwa. Prokurator widząc zwłoki, które poddał oględzinom, stwierdził, że zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia zbrodni zabójstwa, dlatego zabezpieczył ciało celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Sekcja wyjaśni, jakie były przyczyny zgonu mężczyzny i rodzaj jego śmierci. W tej sprawie dzisiaj rano zostało wszczęte śledztwo w kierunku zbrodni zabójstwa. Zleciliśmy już przeprowadzenie sekcji zwłok. Mają to zrobić biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Katowicach – informuje w rozmowie z Marcinem Hirnykiem prok. Waldemar Łubniewski – rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu.

Nie jest to jednak jedyna sprawa, którą obecnie zajmuje się sosnowiecka prokuratura. Jest też drugie zdarzenie, w którym zginął człowiek.

-Potwierdzam, że dzisiaj rano w prokuraturze wszczęto śledztwo w związku z informacją, że wczoraj na jednej ze stacji kolejowych doszło  do śmiertelnego potrącenia 45-letniego mężczyzny. Dzisiaj możemy już powiedzieć, że tym mężczyzną był ksiądz – informuje prok. Łubniewski

Wiadomo, że prokuratura będzie podejmować teraz szereg działań. Konieczne będzie konsultowanie się z biegłymi różnych specjalności, przesłuchiwanie świadków, zabezpieczanie materiału dowodowego, o którym z uwagi na dobro śledztwa nie można mówić. Wszystko po to, by w pierwszej kolejności ustalić przyczynę zgonu 26-letniego diakona.