Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Niebieski Bajtel na stadionie Orła Białego

Autor: w dniu 2024-06-05

Niebieski Bajtel jest już tradycją. Czternasta edycja wydarzenia zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy odkrywają karty i zapraszają do udziału. Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.

Wielkimi krokami zbliża się czternasta edycja wydarzenia pod nazwą Niebieski Bajtel. Rodzinny festyn połączony z turniejem piłkarskim odbędzie się 8 czerwca na stadionie KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie przy ulicy Nałkowskiej 20 w Piekarach Śląskich. Początek o 13.00.

Niebieski Bajtel na stadionie Orła Białego

Organizatorzy Niebieskiego Bajtla zapraszają wszystkich kibiców Ruchu Chorzów – czternastokrotnego Mistrza Polski, na czternastą edycję turnieju, połączonego z festynem rodzinnym "Niebieski Bajtel". Wydarzenie odbędzie się na obiekcie klubu partnerskiego "Niebieskich" – KS Orzeł Biały Brzeziny Śląskie. Młodzi piłkarze z rocznika 2012 (i młodsi) zagrają o puchar Niebieskiego Bajtla. Początek rozgrywek o 13.00. Zmierzy się w nich 8 drużyn z terenu Piekar Śląskich i okolicznych miejscowości. Na zawodników będą czekać – jak informują organizatorzy – okazałe nagrody oraz medale dla każdego z graczy.
"Niebieski Bajtel tak samo jak w poprzednich latach, będzie połączony z piknikiem rodzinnym co oznacza moc atrakcji dla dzieci i dorosłych" – zapowiadają przedstawiciele Niebieskich Piekar w mediach społecznościowych.
Dzieci będą mogły skorzystać z darmowego zamku dmuchanego, ale to nie wszystko. Odbędzie się też prezentacja wozu strażackiego, malowanie twarzy, zabawy z animatorkami, konkurs podbijania piłki czy… piłkarski dart. Nie zabraknie też znanego i lubianego Adlera, który pojawi się w Piekarach Śląskich z gadżetami Ruchu Chorzów dla każdego Niebieskiego Bajtla. Co dla dorosłych?
"Na dorosłych podczas całego festynu będzie czekać nasza słynna strefa gastro, gdzie będzie można skosztować wyrobów z grilla, swojskiej grochówki czy schłodzić się zimnymi trunkami. Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych będzie pokaz sztuk walki, zorganizowany przez zawodnika i trenera klubu Shark Bytom Michała Żabińskiego. Po zakończonym turnieju czeka na Was pewna nowość, koncert DNCHP" – czytamy w mediach społecznościowych
Inicjatywa jest zasługą kibiców Ruchu Chorzów z Piekar Śląskich, którzy zapraszają całe rodziny do wyjścia z domu, aby spędzić aktywnie dzień na świeżym powietrzu. Festyn Rodzinny "Niebieski Bajtel" odbywa się pod patronatem Ruchu Chorzów, z którym Miasto Piekary Śląskie ma podpisaną umowę partnerską.
Patronat medialny nad Niebieskim Bajtlem objęli Niebiescy.pl, RUCH TV oraz Radio Piekary. Szczegóły wydarzenia opisane zostały w mediach społecznościowych: