Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Piekary Śląskie: Szczypiornistki z „13” wicemistrzyniami Śląska!

Autor: w dniu 2024-06-05

Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 w Piekarach Śląskich ma powody do radości. To z powodu utalentowanych szczypiornistek, które udowodniły, że są w stanie sięgać po coraz ważniejsze trofea. Dziewczęta z piekarskiej "trzynastki" zostały wicemistrzyniami Śląska!
Szczypiornistki z klasy sportowej MSP 13 rywalizowały w Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej w Żorach. W pierwszym meczu zdecydowanie pokonały rówieśniczki ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej 16:4. W meczu finałowym zmierzyły się z gospodarzem turnieju, czyli Szkołą Podstawową nr 13 w Żorach.
"Po bardzo zaciętym meczu lepsze okazały się przeciwniczki i mecz zakończył się wynikiem 20:15 dla gospodyń turnieju. Jest to pierwszy w historii Piekar Śląskich medal zdobyty przez szkołę w kobiecej piłce ręcznej. Warto także dodać, że dziewczęta są mistrzyniami Piekar Śląskich we wszystkich czterech grach zespołowych, a w koszykówce i piłce ręcznej doszły do finałów wojewódzkich zajmując w nich czwarte i drugie miejsce" – opisuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.
Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 nie ukrywa zadowolenia ze sportowego sukcesu uczennic, które udowodniły, że stać je na coraz bardziej znaczące sukcesy. W skład "srebrnego" zespołu wchodzą: Kinga Włodarczyk, Emilia Sobańska, Milena Kempys, Nina Kurzawska, Weronika Brol, Julia Okoniewska, Julia Duda, Martyna Dziacko-Franiel, Hanna Skiba, Alicja Lachowska, Izabela Domagała, Natalia Sobota.
Ten sukces jest jednym z wielu, o którym można wspomnieć, biorąc pod uwagę to, co działo się w ostatnich dniach. Mistrzem Śląska, z tym, że w podnoszeniu ciężarów, został Piotr Szymański. O jego sukcesie poinformował Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich: