Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalna plantacja zlikwidowana przez służby

Autor: w dniu 2023-10-20

Nielegalna plantacja w środku pola. Policjanci zdołali namierzyć osobę, która jest odpowiedzialna za uprawę nielegalnych roślin. Potem rozpoczęły się dalsze działania, w trakcie których okazało się, na jaką skalę był to proceder.

Policjanci otrzymali informację o nietypowym znalezisku w środku pola uprawnego. Przyjechali na miejscu i przystąpili do dalszych działań. Namierzyli mężczyznę odpowiedzialnego za nielegalny proceder.

Nielegalna plantacja w środku pola

Policjanci z Raciborza otrzymali w poniedziałek informację, że między miejscowościami Kietrz i Gródczanki na polach uprawnych znajduje się nielegalna plantacja konopi indyjskiej.

Na miejscu zabezpieczono niemal 72 krzewy, każdy o wysokości niemal dwóch metrów. Ustalenie plantatora nie było trudne. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Raciborza.

Na strychu starego budynku mężczyzna zgromadził znaczną ilość roślin konopi wiszących na sznurkach.

W sumie zabezpieczono w budynku ponad 36 kilogramów nielegalnego suszu. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut uprawy i wytwarzania środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratury, sąd aresztował 38-latka. Za to przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.