Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne automaty do gier w centrum miasta. Akcja służb

Autor: w dniu 2023-06-29

Policja otrzymała informację, że w centrum miasta może funkcjonować lokal, gdzie ustawione są automaty do nielegalnych gier hazardowych. Co okazało się, gdy służby weszły do środka?

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, przejęli kolejne nielegalne automaty do gier hazardowych. Znajdowały się one w jednym z lokali w centrum miasta.

Policja zabezpieczyła maszyny do nielegalnych gier

W poniedziałek policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że w jednym z lokali w ścisłym centrum miasta mogą znajdować się automaty do nielegalnych gier hazardowych.

Zabezpieczono łącznie 4 urządzenia wykorzystywane do nielegalnych gier hazardowych. Trwa ustalanie, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier. Za przestępstwo prowadzenia gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna.

Służby przypominają równocześnie, że ci, którzy oferują obecnie nielegalne gry hazardowe próbują zwieść potencjalnych użytkowników:

-Podmioty oferujące nielegalne gry hazardowe najczęściej deklarują, że są to gry na automatach zręcznościowych. Ostatnio coraz częściej nazywają je "Quizomatami", czyli automatami sprawdzającymi wiedzę gracza w formie quizów. Zapewniają, że nie ma w nim czynnika losowości, co niemal w 100% okazuje się to nieprawdą. W rzeczywistości są to zwykłe automaty do gier, w których oprócz możliwości uzyskiwania punktów za odpowiednią kombinację (konfigurację) wirtualnych bębnów, czy też wirtualnych kart, wprowadzono elementy wiedzy. Jednak aby odpowiedzieć na pytanie, w celu dalszej kontynuacji gry na automacie, nie trzeba wykazać się wiedzą specjalną. Wprowadzony do automatów element wiedzy ma na celu maskowanie rzeczywistego charakteru gier urządzanych na automacie – informuje mł. asp. Sebastian Bijok z zabrzańskiej policji.