Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalne automaty do gier w Żorach

Autor: w dniu 2022-12-02

Nielegalne automaty do gier przejęte przez służby w Żorach. Na miejscu zabezpieczono zarówno same maszyny, jak i pieniądze, które miały być przeznaczone na wypłatę wygranych.

Funkcjonariusze śląskiej KAS namierzyli w Żorach nielegalny punkt gier hazardowych. Mundurowi skontrolowali  lokal. Co odnaleźli na miejscu?

Nielegalne automaty do gier

Kiedy przedstawiciele służb przybyli na miejsce znaleźli na miejscu 6 nielegalnych automatów, na których były urządzane, niezgodnie z przepisami, gry hazardowe. Podczas kontroli lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli klucze do automatów i odręczne notatki. Do sprawy zabezpieczyli również ponad 13 tysięcy złotych w gotówce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że pieniądze były przeznaczone na wypłatę wygranych na automatach.

Jaka kara grozi za nielegalne gry hazardowe?

Osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych, informuje KAS, grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorom nielegalnych gier, a także właścicielom lokali grożą także kary pieniężne w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu. Służby informują też, że wszelkie informacje dotyczące nielegalnego hazardu można zgłaszać telefonicznie na numer Krajowego Telefonu Interwencyjngo KAS – 800 060 000 oraz mailowo na adres: powiadomKAS@mf.gov.pl.