Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalny hazard na Śląsku. Zatrzymano 7 osób

Autor: w dniu 2024-05-17

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach zatrzymali 7 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej specjalizującej się w organizowaniu nielegalnych gier hazardowych.

Katowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej od 2023 roku pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie organizowania nielegalnych gier hazardowych. Przy współpracy z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach zatrzymali 7 osób w wieku od 24 do 74 lat. Odpowiedzą one za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, tworzącej na terenie Katowic, Jastrzębia-Zdroju, Rybnika, Żor, Rydułtów i Olkusza punktów z nielegalnymi grami hazardowymi na automatach. Wśród podejrzanych znalazł się zarówno kierujący grupą, jak i szeregowi pracownicy poszczególnych punktów, w których zorganizowano nielegalne kasyna.

W wyniku żmudnej pracy operacyjnej i zebranego materiału dowodowego policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Katowicach wspólnie z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach jednocześnie weszli do lokali w kilku miastach województwa śląskiego i małopolskiego, w których organizowano nielegalny proceder, a także do mieszkań i zakładów pracy osób podejrzanych o działanie w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. W wielu miejscach były to wejścia siłowe. W takcie akcji wymierzonej przeciwko nielegalnemu hazardowi funkcjonariusze zabezpieczyli 19 nielegalnych automatów do gier, a także gotówkę w kwocie prawie 330 tysięcy złotych. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono także motocykl warty 50 tysięcy złotych.

Śląska KAS ponownie uderza w nielegalny hazard

Kilkudziesięciu katowickich policjantów służb kryminalnych oraz 25 funkcjonariuszy Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, rano weszło do mieszkań członków grup przestępczych oraz lokali, w których znajdowały się nielegalne automaty do gier. W tym samym czasie funkcjonariusze przeprowadzali czynności w 7 miastach na terenie Śląska i Małopolski. Jak ustalili policjanci, grupa organizowała nielegalny hazard od 2020 roku. Ich struktura była ściśle zhierarchizowana, w każdej istniał stały podział zadań i ról. Zatrzymani zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Katowicach na czynności procesowe. Główny podejrzany, na wniosek prokuratora okręgowego z Katowic, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych na czas trwającego postępowania zastosowano policyjny dozór. Podejrzanym grożą kary do 15 lat więzienia oraz wysokie grzywny. Należy pamiętać, że odpowiedzialność karna grozi także osobom, które wynajmowały lokale usługowe, w których organizowane były nielegalne kasyna.

Trwa szacowanie strat Skarbu Państwa w związku z działalność nielegalnych punktów z grami hazardowymi.