Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nielegalny tytoń przejęty przez służby

Autor: w dniu 2023-05-25

Nielegalny tytoń przejęty przez policjantów. Wyliczono wysokość strat dla Skarbu Państwa. Wiadomo też jaka kara grozi właścicielowi kontrabandy.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z mundurowymi z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali mężczyznę, który miał nielegalny tytoń.

Nielegalny tytoń przejęty w Mysłowicach

W efekcie wspólnych działań kryminalni z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach wraz z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy. Zabezpieczono około 4 kilogramów nielegalnego tytoniu oraz ponad 221 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku oszacowano wstępnie na ponad 272 tysiące złotych. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym, 58-letniemu właścicielowi kontrabandy grożą nawet 3 lata więzienia i wysoka grzywna. O jego dalszym losie będzie decydował sąd.

Źródło: KMP Mysłowice