Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietypowe zatrzymanie częstochowskiej drogówki

Autor: w dniu 2023-08-28

Policjanci z Częstochowy  zatrzymali podczas patrolu Skodę prowadzoną przez obywatela Czech. Mieli do tego konkretne powody. Co okazało się podczas kontroli? 

Policjanci częstochowskiej policji zatrzymali podczas patrolu kierującego Skodą. Okazało się, że nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość i wyprzedzał na skrzyżowaniu. Kierujący pojazdem był obywatelem Czech, który nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Nietypowe zatrzymanie. Co znaleziono w samochodzie?

Kierowca podawał nieprawdziwe dane, więc nie dało się ustalić jego prawdziwej tożsamości. To nie wszystko, bo okazało się, że tablice rejestracyjne należały zupełnie innego samochodu. W wyniku przeprowadzonej dalszej kontroli częstochowscy policjanci znaleźli w plecaku leżącym na tylnym siedzeniu broń oraz 33 sztuki amunicji.

Policja Śląska

Patrol drogówki zatrzymał mężczyznę, a broń i amunicję zabezpieczył technik kryminalistyki. Zatrzymanym okazał się to 40-letni obywatel Czech. Wyszło na jaw, że jego prawo jazdy zostało zatrzymane w Niemczech, a pojazd, którym kierował, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał obowiązkowej polisy OC. 

Zarzuty dla Czecha

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania broni i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Na wniosek śledczych częstochowski sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Na razie na 2 miesiące.

Kryminalni z Częstochowy ustalają, w jaki sposób mężczyzna zdobył broń. Zgodnie z kodeksem karnym za nielegalne posiadanie broni grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawca odpowie również za szereg wykroczeń, których się dopuścił.