Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nietypowy finał turnieju dartowego. Dwie osoby ranione

Autor: w dniu 2024-04-16

Nietypowy finał turnieju dartowego. Dwie osoby zostały ranne, a policja zatrzymała mężczyznę odpowiedzialnego za ten atak, który usłyszał już zarzuty.

W niedzielę dyżurny świętochłowickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z barów na terenie miasta miało dojść do strzelaniny. Śledczy pojechali na miejsce i wtedy poznali szczegóły zajścia.

Turniej dartowy z nietypowym finałem

Policjanci, którzy przybyli na miejsce ustalili, że poprzedniego wieczoru w barze rozgrywał się turniej w rzutki. Jeden z uczestników konkursu miał pokłócić się z dwoma mężczyznami.

– Wychodząc z lokalu krzyknął do towarzyszy, że jeszcze do nich wróci. Po kilkudziesięciu minutach sprawca z powrotem pojawił się w lokalu i zranił w brzuch oraz szyję obu mężczyzn – informuje st. sierż. Marcin Korek ze świętochłowickiej policji.

Policjanci ustalili, że mężczyzna najprawdopodobniej strzelił do nich z wiatrówki zasilanej śrutem. Kryminalni ustalili, kim jest sprawca i pojechali go zatrzymać. Po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie 36-letni mieszkaniec Chorzowa usłyszał zarzuty.

Na wniosek śledczych, decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu grozi mu – informuje oficer prasowy świętochłowickiej policji – kara nawet do 3 lat więzienia.