Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Niezidentyfikowany obiekt powietrzny” nad terytorium Polski

Autor: w dniu 2023-12-29

Dziś rano wojska rosyjskie masowo ostrzeliwały terytorium Ukrainy. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych poinformowało o niezidentyfikowanym obiekcie, który znalazł się nad terytorium Polski.

"W godzinach porannych w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy, aż do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne systemu obrony powietrznej kraju." – poinformowało Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych.

W związku z zaistniałą sytuacją podjęto niezbędne kroki przewidywane przez procedury:

— Jesteśmy w stałym kontakcie z żandarmerią oraz KWP w Lublinie. Dostaliśmy informację o tym że na radarze pojawił się niezidentyfikowany obiekt w okolicach Hrubieszowa, po czym znikł. Nie mamy żadnego potwierdzenia na temat tego, że spadł na terenie naszego województwa — mówi w rozmowie z Onetem Krzysztof Komorski, wojewoda lubelski.

Wiadomo, jak podaje TV Republika, że rakieta pojawiła się ok. 9.00 w miejscowości Kożuczyn-Cukrownia w powiecie tomaszowskim. Nikt wskutek zdarzenia, jak podają ogólnopolskie media, nie ucierpiał.

Wedle danych pojawiających się w przestrzeni medialnej wynika, że w polską przestrzeń powietrzną wtargnęła rosyjska rakieta.

Źródło: Onet, twitter, media