Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nocna prohibicja w kolejnej dzielnicy miasta? Przeprowadzą konsultacje

Autor: w dniu 2023-01-30

Nocna prohibicja – rozwiązanie wprowadzone w wielu śląskich miastach budzi czasem spore emocje. Ma być wprowadzona w kolejnej dzielnicy Katowic. 

W pięciu dzielnicach Katowic już obowiązuje. Czy zostanie wprowadzona na Koszutce? – zależy od mieszkańców. Konsultacje społeczne w sprawie tzw. nocnej prohibicji rozpoczną się niebawem.

Nocna prohibicja w kolejnej dzielnicy Katowic?

Wprowadzanie tzw. nocnej prohibicji w kolejnej dzielnicy Katowic – tym razem na Koszutce – zależy od mieszkańców. Za tydzień, 6 lutego, rozpoczną się konsultacje społeczne w tej sprawie.

-To jest efekt zgłoszeń mieszkańców Koszutki, którzy zwracają uwagę na to, że   jest niebezpiecznie w rejonie sklepów prowadzących nocną sprzedaż alkoholu na terenie tej dzielnicy miasta. Stąd, jak przyjęło się to w Katowicach, najpierw w tej sprawie – zanim takie rozwiązanie zostanie wprowadzone – muszą wypowiedzieć się mieszkańcy. Wyjątkiem było Śródmieście, gdzie w lipcu 2018 roku po raz pierwszy została wprowadzona nocna prohibicja. Następnie weryfikowaliśmy to w poszczególnych dzielnicach – mówi Sandra Hajduk z katowickiego magistratu.

Wprowadzenie nocnej prohibicji w dzielnicy Koszutka uzależnione jest od wyników konsultacji społecznych. Te potrwają do 19 lutego poprzez stronę katowice.eu/konsultacje. W sprawie ewentualnego wprowadzenia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu zorganizowane zostanie także otwarte spotkanie Miejskim Domu Kultury "Koszutka".


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.