Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nocna edycja dogtrekkingu odbędzie się w Parku Śląskim. Start zaplanowano w sobotę, 17 czerwca około godziny 20.00 na Polach Marsowych. Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. 

Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie trasy wyznaczone parkowymi ścieżkami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych.

– Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych wędrowców – opisują organizatorzy wydarzenia.

Ponieważ dogtrekking to również zabawa dla osób o sportowych ambicjach, podczas Pucharu Polski mogą ze sobą rywalizować również zawodnicy, starający się ukończyć trasę w jak najkrótszym czasie i walczyć o medale. Zawody w Parku Śląskim będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (5 km,11 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Uroku imprezie niewątpliwie dodaje jej wieczorno – nocny charakter. Ponad 300 osób z latarkami czołowymi biegnących w towarzystwie psów z pewnością zrobi wrażenie również na kibicach

Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Parku Śląskim:

Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy na Polach Marsowych w Parku Śląskim.
sobota 17.06
17.30 – 19.30 – zapisy i odbiór pakietów startowych
19.45 – wydawanie map, odprawa techniczna
20.00 – START na dystansie MINI kat. indywidualna
20.05 – START na dysansie MINI kat. rodzinna
20.15 – START na dystansie CHIHUAHUA
20.30 – warsztaty z lekarzem weterynarii
23.00 – dekoracja

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie http://www.dogtrekking.com.pl

Fot: Materiały prasowe