Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Notoryczny złodziej alkoholu w rękach policjantów

Autor: w dniu 2023-11-06

Młody mężczyzna upatrzył sobie jeden ze sklepów i niepostrzeżenie wynosił z niego alkohol. Trwało to dłuższy czas, zanim został złapany na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zatrzymali 28-letniego mieszkańca tego miasta, który kilkukrotnie odwiedzał upatrzony market i kradł z niego alkohol. Jego łupem padł towar warty ponad tysiąc złotych. Noc spędził w policyjnej celi i usłyszał już zarzut.

Notoryczny złodziej alkoholu w Tarnowskich Górach

O złapanym na kradzieży złodzieju, powiadomili pracownicy sklepu przy ulicy Siewierskiej w Tarnowskich Górach. Do zdarzenia doszło w czwartek przed 13.00, kiedy to mężczyzna zabrał ze sklepowej półki butelkę z alkoholem i próbował wyjść niezauważony. Jego plan nie powiódł się, bo do akcji wkroczyli pracownicy i zadzwonili na numer alarmowy.

Ukradł alkohol ze sklepu, po drodze potłukły mu się butelki

Gdy na miejscu zjawił się patrol prewencji, okazało się, że to nie pierwszy taki wybryk 28-latka. Był on widywany już wcześniej w tym samym sklepie, gdzie w takim sam sposób zabierał alkohol i znikał niezauważony. Kamery sklepowego monitoringu po raz pierwszy zarejestrowały go z końcem września, a później kilkukrotnie w październiku, aż do momentu, gdy w czwartek wpadł na gorącym uczynku. Po podliczeniu wartości skradzionego mienia okazało się, że kwota przekroczyła tysiąc złotych.

Mężczyzna ze sklepu trafił na komendę, a potem prosto do policyjnej celi, gdzie spędził noc. Śledczy przedstawili mu zarzut, do którego się przyznał. Za kradzież grozić mu może do 5 lat pozbawienia wolności.