Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozpoczął się sezon nad Zalewem Nakło – Chechło! Morsowy…

Autor: w dniu 2023-11-05

Zrobili to oficjalnie już po raz 14-ty. Morsy z Chechła Rodem zainaugurowały dzisiaj sezon nad Zalewem Nakło – Chechło. Jedyne na co narzekali miłośnicy zimnej kąpieli to… że było zbyt ciepło.

Jak sami twierdzą – ich organizm się tego domaga! Wymówek nie ma, gdy temperatura oscyluje w granicach kilku stopni Celsiusza, mają nieodpartą potrzebę wejścia do wody. Po raz pierwszy w sezonie 2023/2024 zrobili to w niedzielę, 5 listopada punktualnie o godzinie 12.00.

-Cały efekt morsowania jest w mrozie, ale przy takiej pogodzie trzeba zacząć sezon. Czekałyśmy na to z utęsknieniem. Robimy to już od paru lat i dzięki temu nie chorujemy. Jesteśmy zdrowe, uśmiechnięte, pełne energii! Uwielbiamy to! – mówiły nam miłośniczki zimnych kąpieli w Zalewie Nakło – Chechło.

Miejsce morsowej zbiórki nad zalewem Nakło – Chechło pozostaje niezmienne od lat. W bazie, przy Barze u Adika, na morsów czekała przebieralnia, pachnąca sauna oraz rozgrzewające kąpiele… w kotle.

-Jak zawsze z przytupem zaczynamy. Nie boimy się deszczu, ani żadnej innej "złej" pogody. Zawsze wchodzimy do wody – głównie od 9.00 i 12.00 w niedzielę oraz w środy od 16.00 do 20.00 – zachęca Adrian Jaszyk z Baru u Adika.

To czternasty sezon morsów w tym miejscu. Na początku była ich garstka, teraz kąpie się kilkadziesiąt osób, czasem ponad setka. Ich bazą jest Bar u Adika.W momencie rozpoczęcia sezonu nad Zalewem Nakło – Chechło, wspólne morsowanie staje się cykliczne. Każdy może dołączyć – oczywiście robi to na własną odpowiedzialność.