Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odbył się IX Bieg Dwóch Szybów „Chcemy rozruszać mieszkańców okolicy”

Autor: w dniu 2023-11-05

Deszcz nie odstraszył tych, którzy wzięli udział w tegorocznej, dziewiątej edycji Biegu Dwóch Szybów, której start – tradycyjnie – znajdował się w Chorzowie Starym, gdzie znajduje się szyb "Prezydent".

W niedzielę, 5 listopada o 11.00 spod szybu Prezydent w Chorzowie Starym ruszyli zawodnicy biorący udział w IX Biegu Dwóch Szybów, którego organizatorem było Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych "W Ruchu". Trasa wiodła przez Park Śląski do Szybu Wschodniego II dawnej kopalni Kleofas w Katowicach, gdzie niedawno zakończyły się prace remontowe, aby wrócić z powrotem do Chorzowa. Jak przebiegała tegoroczna edycja?

-Udało się przepędzić deszcz. Biegacze biegli tak szybko, że deszcz uciekł na szczęście, mimo deszczowej aury uzyskano bardzo dobre wyniki. Zwycięzca wyprzedził pilota na ostatniej prostej, ale wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony, pokazali swoją determinację – mówi prezes Chorzowskiego Stowarzyszenia Biegaczy Długodystansowych "W Ruchu" Natalia Krupa.

Trasa biegu, co właściwie stało się już tradycją, nie była łatwa, ale zawodnicy chwalili jej przebieg. Wprawdzie nie udało się ustalić takiego wariantu, którego długość miałaby, jak zaznacza prezes Krupa, dokładnie 15 kilometrów, ale ci, którzy biegli, zdawali się nie zwracać na to szczególnej uwagi. Przede wszystkim chodziło jednak o dobrą zabawę, a w niektórych przypadkach – o pokonanie swoich dotychczasowych rekordów.

Największe emocje wzbudził pan Ryszard, który przybiegł na metę jako ostatni, ale to właśnie on był przyczynkiem do wzmożonego aplauzu ze strony kibiców, którzy entuzjastycznie powitali go na mecie.

-Zawsze tego ostatniego biegacza dodatkowo nagradzamy, dopingujemy, by pokazać, że każdy wysiłek, pokazanie mocnych stron to to, o co w tym sporcie chodzi – dodaje prezes Krupa.

W tegorocznej edycji wzięło udział blisko 300 zawodników. Już teraz trwają przygotowania do kolejnej, dziesiątej, jubileuszowej edycji. Wiadomo, że są już dwa typy co do tego, jaki szyb byłby drugim (oprócz szybu "Prezydent") najważniejszym punktem na mapie. Pewne jest, że wydarzenie odbędzie się w pierwszą niedzielę listopada. "Chcemy rozruszać mieszkańców okolicy. To nasza główna motywacja" – mówi, prezentując najbliższe plany, prezes Natalia Krupa.