Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Nowe mieszkania oddane do użytku w Zabrzu

Autor: w dniu 2023-05-30

Nowy, 5-piętrowy budynek z 35 mieszkaniami wniesiony przez Zarząd Budynków Mieszkaniowych – Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zabrzu przy ulicy Żeromskiego 45 został dziś oddany do użytku.

Inwestycja przy ul. Żeromskiego 45 w Zabrzu kosztowała w sumie 12 mln złotych i została zrealizowana w systemie budownictwa społecznego. W tej nieruchomości wolnych lokali już nie ma, ale ZBM-TBS już realizuje kolejne przedsięwzięcia mieszkaniowe, tym razem na zielonych peryferiach miasta.

Nowe mieszkania w Zabrzu oddane do użytku

Budowę nieruchomości przy ul. Żeromskiego 45 rozpoczęto w maju 2021 roku. Projektantem inwestycji jest Grzegorz Wojewódka ze spółki Kwadrat Polska, natomiast głównym wykonawcą została firma Budmex z Nowego Sącza, której prezesem jest Marek Basta. Dzięki wspólnym staraniom wzniesiony został nowoczesny, pięciokondygnacyjny budynek mieszkalny z windą. Składa się on z 35 mieszkań dwu- i trzypokojowych, o powierzchni od 42 m² do 85 m² wraz z przynależnymi piwnicami. Nieruchomość jest oczywiście w pełni zaopatrzona we wszystkie niezbędne instalacje: wodną, kanalizacyjną, elektryczną, telekomunikacyjną, a także w instalację centralnego ogrzewania z miejskiej nitki ciepłowniczej. Dodatkowo do użytku mieszkańców jest 29 miejsc parkingowych oraz 8 garaży z możliwością odpłatnego wynajmu.

Inwestycja w dobrej lokalizacji

Nowy budynek jest położony blisko przystanków autobusowych i tramwajowych. W najbliższej okolicy działają także przedszkola i szkoły, sklepy, przychodnie lekarskie, punkty usługowe czy lokale gastronomiczne. Nieruchomość położona jest też blisko wjazdów na Drogową Trasę Średnicową. Do zjazdu przy Rondzie Sybiraków w Zabrzu jest 1,4 km, a do zjazdu w pobliskiej Sośnicy 2,1 km. Dzięki temu podróż samochodem do Katowic zajmuje 15 min.

fot.-Pawel-JaNic-Janicki

To kolejny krok poczyniony przez ZBM-TBS w celu zapewnienia mieszkań zabrzanom. Klucze wręczyła lokatorom prezydent Małgorzata Mańka-Szulik. Oprócz niej w spotkaniu wzięli udział rzewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, prezes ZBM-TBS Renata Lemańska, prezes STBS Jacek Żelazko, prezes Budimexu Marek Basta oraz lokatorzy budynku przy Żeromskiego 45.

– Realizacja tej inwestycji była nie lada wyzwaniem. Wpierw musieliśmy zmierzyć się z pandemią, później wojną na Ukrainie i rosnącymi za sprawą inflacji cenami materiałów budowlanych. Tym bardziej cieszę się, że dzięki pracy zespołowej i naszej wspólnej determinacji dziś możemy cieszyć się z faktu przekazania mieszkańcom kluczy do ich mieszkań – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Będą realizować inwestycję w Helence

Kolejną dużą inwestycją ZBM-TBS Sp. z o.o. jest budowa nowoczesnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych z windami na osiedlu Helenka – Zacisze. Łącznie będą to aż 64 mieszkania, po 16 w każdym budynku. Lokale będą dwu i trzypokojowe z aneksami kuchennymi oraz komórkami lokatorskimi o powierzchni od 52 m2 do 78 m2. Na parterze będzie można wyjść bezpośrednio do ogródka.

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa infrastruktura techniczna i drogowa. Powstanie 90 miejsc postojowych z możliwością odpłatnego wynajmu, w tym dwa miejsca ładowania samochodu elektrycznego. Przewidziano również duży plac zabaw oraz cztery wiaty rowerowe. Mieszkania przewidziane są do zasiedlenia na zasadach wynajmu. Warunkiem ubiegania się o mieszkanie w systemie TBS jest złożenie wniosku o najem mieszkania w systemie TBS oraz złożenie deklaracji udziału w kosztach budowy – partycypacji. Więcej informacji o inwestycji dostępnych jest pod adresem: https://zbm-tbs.zabrze.pl/helenka-zacisze